Dlaczego warto urządzić przyjęcie urodzinowe dla dzieciaka?

Urodziny to istotne przeżycie dla każdego dziecka. Właśnie dlatego rodzice muszą postarać się, by był to dzień wyjątkowy, który na długo zapadnie w pamięć ich dziecka. Doskonałym pomysłem jest zorganizowanie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. W jaki sposób w takim razie należy przygotować zabawę urodzinową dla dziecka?

Wybór motywu przewodniego

Nie każda zabawa musi mieć motyw przewodni, ale w przypadku gdy dziecko jest wielbiciel jednej kreskówki czy filmu warto zdecydować się na taki ruch i poprosić zaproszonych, aby na przyjęciu pojawili się w odpowiednich przebraniach. W przypadku organizowania imprezy tematycznej  nie trzeba poprzestawać wyłącznie na przebraniach, lecz zdecydować się także na piosenki dostosowane do wybranego motywu. Także zabawy muszą nawiązywać do wskazanej wcześniej tematyki (familiada z pytaniami na określony temat, czy kalambury z wcześniej przygotowanymi hasłami).

Dekoracje i poczęstunek

Istotną częścią każdej zabawy urodzinowej jest stosowne przyozdobienie pokoju, w którym zabawa będzie organizowana. Powinny się tam znaleźć balony, konfetti, trafionym rozwiązaniem może być także zapewnienie uczestnikom przyjęcia imprezowych czapeczek. Poczęstunek nie może ograniczać się wyłącznie do tortu, dobrze zapewnić małym gościom kanapki (choćby niewielkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko doskonale smakują, lecz także wyglądają bardzo efektownie). Warto postawić także na słodsze przekąski – doskonale zdadzą egzamin nie tylko czekoladki czy ciastka, ale także owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Należy pamiętać o piciu – należy przygotować przede wszystkim soki owocowe, w przypadku kiedy w czasie imprezy organizowane będą liczne zabawy ruchowe dobrze przygotować także wodę mineralną. Nie można zapomnieć o lubianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Spora rzesza rodziców stawia na samodzielne przygotowanie całej zabawy. Wbrew pozorom warto zaangażować pociechę w przygotowania, poczuje się wówczas ważne. Nie oznacza to naturalnie, że dziecko ma zostać zaangażowane w każdy element przygotowań, lecz może zająć się na przykład tworzeniem zaproszeń na imprezę.

Powered By WordPress |