Jak przygotować zabawę urodzinową dla dziecka?

Urodziny to istotne przeżycie dla każdego malca. Przede wszystkim dlatego rodzice są zobowiązani postarać się, by był to moment niezwykły, który na długi czas zapadnie w pamięć ich pociechy. Doskonałym rozwiązaniem jest zorganizowanie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. Jak zatem warto przygotować zabawę urodzinową dla dziecka?

Wybór tematyki przewodniej

Nie każda zabawa musi mieć temat przewodni, ale jeśli dziecko jest wielbiciel jednej bajki lub filmu można zdecydować się na ten krok i poprosić zaproszonych, by na przyjęciu pojawili się w odpowiednich przebraniach. W przypadku przygotowania zabawy tematycznej  nie warto poprzestać tylko na przebraniach, lecz zdecydować się także na muzykę dopasowaną do wybranego motywu. Także gry muszą nawiązywać do wybranej tematyki (familiada z pytaniami na konkretny temat, czy kalambury z zawczasu przygotowanymi hasłami).

wünsche zum geburtstag

Dekoracje i poczęstunek

Ważną częścią każdej imprezy urodzinowej jest odpowiednie przyozdobienie pokoju, w którym przyjęcie będzie się odbywać. Powinny się tam znaleźć balony, konfetti, dobrym rozwiązaniem może okazać się również zapewnienie uczestnikom przyjęcia imprezowych czapeczek. Poczęstunek nie powinien ograniczać się wyłącznie do tortu, trzeba zapewnić dzieciom kanapki (choćby niewielkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko świetnie smakują, lecz również wyglądają wyjątkowo ładnie). Warto postawić również na słodkie przekąski – świetnie sprawdzą się nie tylko czekoladki czy ciasteczka, ale także owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Nie można zapominać o piciu – dobrze przygotować głównie soki owocowe, w przypadku gdy podczas przyjęcia odbywać się będą różne zabawy ruchowe warto przygotować również wodę mineralną. Nie można zapomnieć o lubianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Spora rzesza rodziców stawia na samodzielne przygotowanie całej zabawy. Wbrew pozorom warto zaangażować dziecko w przygotowania, poczuje się wtedy ważne. Nie znaczy to oczywiście, że dziecko ma być zaangażowane w każdy element przygotowań, jednak może zająć się na przykład tworzeniem zaproszeń na przyjęcie.

Powered By WordPress |