Jak zagospodarować ścianę nad piwnicą

Urządzenie własnego mieszkania oznacza ogromne wyzwanie. Zanim zaczniemy urządzanie prawdopodobnie nie jesteśmy świadomi, jak wiele czeka na nas dylematów. Przestrzeń w domu wymaga solidnego rozplanowania. Nie obejdzie się bez lustrowanie stron internetowych o tematyce wnętrzarskiej oraz kartkowanie najnowszych czasopism.
Najczęściej koncentrujemy się w pierwszej kolejności na najważniejszych pomieszczeniach. Z czasem jednak nadchodzi pora również na mniej znaczące elementy wystroju mieszkania. Przykładem może być przestrzeń umieszczona nad schodami.

Dobrze odpowiednio ją udekorować, bo większość z domowników będzie oglądać ją przynajmniej kilka razy każdego dnia.
Fajnym pomysłem na zagospodarowanie tej na pozór niepotrzebnej przestrzeni jest urządzenie pewnego rodzaju kącika wspomnień. Aby zrealizować ten plan, potrzebne będą familijne fotografie. Najlepiej wydrukować je w różnorakich formatach i oprawić w ramki o spójnej kolorystyce. Każde zejście po schodach będzie wywoływać ciekawe wspomnienia.W wielu mieszkaniach nie ma odpowiedniego miejsca, aby rozwieszać familijne zdjęcia.

Oryginalnym rozwiązaniem na urządzenie przestrzeni nad schodami jest naklejenie ciekawej fototapety. Nietuzinkowo będą prezentować się te fototapety, na których będzie widać głębia. Przestrzeń nad schodami optycznie powiększy się. Interesujący wygląd można uzyskać, wybierając fototapetę ze… schodami. Stworzysz iluzję, jak gdyby z domowych schodów można było dostać się na włoską uliczkę czy malowniczą parkową ścieżkę.
Jeżeli wolisz mniej ekstrawaganckie sposoby dekoracji, weź pod uwagę praktyczne lampy na ścianie nad schodami. Mogą ładnie wyglądać, a jednocześnie dbać o bezpieczeństwo domowników.

special birthday wishes

Powered By WordPress |