Które zwierzę domowe kupić dla dziecka?

Niemal każde z dzieci w określonym wieku zaczyna myśleć o posiadaniu swojego zwierzątka. Rodzice często zgadzają się, aby spełnić to marzenie, mając świadomość, że kilkulatek w towarzystwie przyjaciela wychowuje się lepiej. Jeżeli bierzesz pod uwagę pojawienie się w domu kolejnego lokatora, dokładnie zastanów się, jaki zwierzak będzie najlepszy.

Najchętniej wybieranym zwierzakiem domowym jest bez wątpienia pies. Dzieci kochają psy, bo są wyjątkowo skore do zabawy i można je uczyć różnych trików. Nie ma jednak wątpliwości, że oczekują również dużo poświęcenia ze strony dziecka. Najlepsze są dla rodzin, które lubią aktywne spędzanie wolnego czasu. Przed wyborem psa należy także dogłębnie przemyśleć wybór najlepszej rasy. Do niezbyt przestronnego mieszkania bardziej odpowiedzialnie jest wybrać drobnego pieska.

Doskonałą alternatywą dla pieska jest bez wątpienia kot. Także można go przytulać i uczynić z niego rodzinnego pieszczocha. Koty jednakże bywają mniej skore do tresury. Może się zdarzyć, że zamiast bawić się z dzieckiem będą chciały chadzać własnymi drogami.

Rodzice, którzy niezbyt chętnie chcą powiększyć swoją familię o nowego członka, często wpadają na pomysł zakupu rybek. Niestety, takie zwierzątka nie są za bardzo ciekawe dla dzieci. Stanowią raczej element wystroju mieszkania niż domowego pupila.

Jeśli nie masz za dużo miejsca w domu pomyśl także o futrzakach mieszkających w klatkach. Niewielki chomik, żywiołowy królik czy puszysta świnka morska również mogą sprawić domownikom wiele uśmiechu. Są jednak łatwiejsze w utrzymaniu niż kot czy pies. Już kilkulatek z przyjemnością się nimi zajmie. 

Powered By WordPress |