Niczym się zmotywować do okazji z nadwagą

Dodatkowe kilogramy sprawiają, że nasz stan ducha ulega pogorszeniu. Dopada nas dół, odrętwienie i niechęć do wszystkich aktywności życiowych. Odmawiamy spotkań w gronie przyjaciół. 

Dopada nas strach przed tym jak osądzą nas inni. Musimy zatem odchudzić się. Nadrzędnym czynem prowadzącym do osiągnięcia pomyślności w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy motywacji działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Siła motoryczna zewnętrzna to na przykład kolejna spódnica, nowe buty, wycieczka w wyśnione miejsce. Pobudka wewnętrzna to nasze lepsze zdrowie, komplement znajomych czy podziw w oczach obcych ludzi . W jaki sposób zatem przygotować się do walki z nadprogramowymi kilogramami?

weihnachtssprüche

1. Po pierwsze pamiętaj, że każdy motywuje się inaczej. Cel Twojej znajomej nie są Twoim zamysłem. Zastanów się co powoduje u Ciebie tak dużą chęć schudnięcia?

2. Zezwalaj sobie na małe potknięcia. Każdy je ma. Droga do osiągnięcia celu nigdy nie jest łatwa. 

3. Wyobrażaj sobie Twoje życie gdy odniesiesz sukces. To pomoże Ci przeżyć w decyzji.

4. Chwal siebie i nagradzaj nawet za niewielkie sukcesy. Tylko nie węglowodanami. Niech to będzie bilet do teatru, wizyta w SPA, spinkę .

5. Znajdź przyjaciela, z którym będziesz konkurować. Waszym celem będzie, kto szybciej schudnie pięć kilogramów. Ściganie się przeważnie pomaga przetrwać trudne chwile i zdobyć cel.

Pamiętaj, że nawet jeśli za pierwszym razem zrezygnujesz, zawsze możesz rozpocząć swoją walkę jeszcze raz.

Powered By WordPress |