Po co się umotywować do wojny z otyłością?

Zbędne kilogramy sprawiają, że nasz stan wewnętrzny pogarsza się. Dopada nas apatia , otępienie i bierność do wielu aktywności życiowych.

Odmawiamy widywania się z przyjaciółmi. Paraliżuje nas strach przed tym jak osądzą nas ludzie. Należy więc odchudzić się. Nadrzędnym krokiem kierującym do osiągnięcia sukcesu w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy uzasadnień działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Pobudka zewnętrzna to na przykład kolejna bluzka, nowe buty, wyjazd w ulubione miejsce. Pobudka wewnętrzna to nasze korzystne zdrowie, pochwała przyjaciół czy adoracja w oczach nieznanych osób. W jaki sposób zatem zmotywować się do walki z nadprogramowymi kilogramami?

1. Po pierwsze pamiętaj, że każdy motywuje się inaczej. Intencje Twojej koleżanki nie są Twoim celem. Pomyśl co daje Ci tak wielką chęć walki z otyłością?

2. Zezwalaj sobie na małe potknięcia. Każdy je ma. Droga do osiągnięcia sukcesu nigdy nie jest łatwa.

3. Wizualizuj sobie swoje życie jak odniesiesz sukces. To pomoże Ci wytrwać w decyzji.

4. Komplementuj siebie i nagradzaj nawet za nieduże osiągnięcia. Tylko nie słodyczami. Niech to będzie bilet do opery, wizyta w SPA, książkę .

5. Poszukaj znajomego, z którym możesz ścigać się. Waszym postanowieniem będzie, kto prędzej schudnie kilka kilogramów. Konkurowanie zazwyczaj pomaga wytrwać i zdobyć cel.

Pamiętaj, że nawet jeśli za pierwszym razem zrezygnujesz, zawsze możesz podjąć swoją walkę jeszcze raz. 

Powered By WordPress |