Skuteczne sposoby na uporanie się z grypą

Człowiek żyjący wśród ludzi, nieustannie narażony jest na liczne przypadłości, jakimi można zarazić się od bliskich osób. Nie zawsze są to groźne epidemie, wystarczy, że na kilka dni utrudnią nasze funkcjonowanie. Najczęściej borykamy się z przeziębieniem, które dopada nas zwłaszcza na przełomie zimyorazi wiosny, kiedy to wirusy i drobnoustroje budzą się do życia. Jakie naturalne metody wykorzystać, aby wyeliminować ryzyko choroby?

Znacznie więcej osób stara się w leczeniu lekkich chorób dopiero w ostateczności sięgać po leki. Tak samo jest w przypadku przeziębienia, nie musimy zaraz kupować drogich medykamentów, można wykorzystać w boju z chorobą składniki naturalne, dostępne każdemu. Aby układ odpornościowy działał właściwie, należy jeść dużo artykułów obfitych w witaminę C. Wbrew podejrzeniom nie są to tylko cytrusy, najwięcej owej witaminy można spotkać przecież w żółtej papryce czy czarnej porzeczce. Warto także w codziennej kuchni używać sporo czosnku. Nie tylko jest on pyszny, jest również naturalnym antybiotykiem.

Jeżeli już dopuściliśmy zarażenia, dobrze jak najprędzej zwalczyć chorobę. Żeby przynieść wytchnienie przy niedrożnym nosie, warto zastosować wdychanie olejków eterycznych, zwłaszcza mięty. Wystarczy kilka kropel wkropić do miski z wrzątkiem, przykryć głowę ręcznikiem i wdychać wydobywającą się parę. W skrajnych sytuacjach pomoże płukanie nozdrzy wodą z solą – roztwór sprawdzi się także w przypadku bolącego gardła. Zimą dobrze zawczasu zrobić zdrowe oraz smakowite syropy domowej roboty. Wystarczy zmiksować przesmażona cebulę lub czosnek z dużą dawką soli, następnie zalać wodą i przechowywać w butelce. Będzie to najlepsze rozwiązanie na walkę z wirusami.

Obecnie część z nas, zajętych pracą albo studiami, nie może pozwolić na to, żeby przeziębienie zagnało nas do sypialni na kilka dni. Żeby uniknąć choroby lub zmagać się z nią, nie potrzebujemy kupować drogich lekarstw. Bowiem z ziół, owoców oraz warzyw możemy wyczarować najlepsze lekarstwa.

Powered By WordPress |